CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

Ledsun Sign İstanbul Fuarı’nda Fark Yarattı

Geçtiğimiz ay düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’nda LED ekranlardan kayan yazılara kadar birçok farklı LED ürününü piyasa ile buluşturan LEDSUN, fuarda dikkatleri üzerine toplayan yeni ürünlerini de ilk defa lanse etti. Biz de LEDSUN Genel Müdürü Talat Tonguçer ile bir söyleşi gerçekleştirerek fuarda ilgi toplayan Led tabela, led ekran ve led panel ürünleri hakkında bilgi aldık.

Ledsun firmasını kısaca tanıyabilir miyiz?
Ledsun Bilgisayar Elektrik Elektronik, Ocak ayında kurulan, ekibi bu sektörün içinden gelen ve 25 yıldır bilişim sektörünün içinde olan bir şirkettir. Ledsun, şu anda piyasadaki Led tabela ve led ekran ürünlere olan ilgiden dolayı faaliyetlerini bu yöne kaydıran iddialı bir şirkettir. Bu doğrultuda yapmış olduğu plan dahilinde de adım adım ilerlemektedir. Öncelikle Çin’de sıkı işbirliği yapmış olduğumuz hatta aynı ismi taşıdığımız fabrikamızda, kendi belirlemiş olduğumuz teknik veriler doğrultusunda malzemeler üretilmekte ve biz de bunların ithalatını yapmaktayız. Daha sonrasında ise getirdiğimiz malzemenin burada montajını yaparak üretip hazır ürün olarak piyasaya sunmaktayız.

 

ledsunfuar


Ürünleriniz ile ilgili biraz bilgi alabilir miyiz?
Piyasada oldukça popüler olan, kayan yazı olarak tabir edilen led tabelalar ve bizim seri üretim haline getirdiğimiz değişik ebatlarda reklam panoları ana ürünlerimizden biridir. Bu ürünümüz genelde tek renk üzerine kurulmuş LED panellerden oluşuyor. Bu panellerin 3 renklileri kullanıldığı takdirde, bu üç ana renklerle 2 milyarın üzerinde renk üretilebilmektedir. Böylece, videowall olarak tabir ettiğimiz ve üzerinde farklı görseller ile video oynatmaya olanak sağlayan her ölçüde ve her kullanıma uygun LED ekranlar üretebilmekteyiz.
Fuarda ilk defa sergilediğiniz yeni ürünler var mı?
Tabii, bu fuarda çok ilgi gören yeni ürünlerimiz var. Bunlar arasında, flexible olarak tabir ettiğimiz, yani LED panellerin esnekliğinden faydalanarak düz olmayan yüzeylere de uygulama yapabildiğimiz; hatta saydam olan GlassLED olarak tabir ettiğimiz, plexiglass üzerine işlenmiş LED ve ekran şekline dönüşebilen ürünlerimizdir. Bunlar da cam yüzeylere içten uygulanmaktadır. LEDSUN Sign İstanbul Fuarı’nda Fark Yarattı Geçtiğimiz ay düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’nda LED ekranlardan, led tabelalardan kayan yazılara kadar birçok farklı LED ürününü piyasa ile buluşturan LEDSUN, fuarda dikkatleri üzerine toplayan yeni ürünlerini de ilk defa lanse etti. Biz de LEDSUN Genel Müdürü Talat Tonguçer ile bir söyleşi gerçekleştirerek fuarda ilgi toplayan LED ürünler hakkında bilgi aldık. Aynı zamanda bu uygulama yapıldığında camın vermiş olduğu saydamlığı da bozmamış oluyoruz. Bu tip yeni teknolojileri Türkiye’de piyasaya sunan ilk şirket olduğumuzu düşünüyorum. Daha doğrusu şu ana kadar diğer rakiplerimizde böyle bir ürün görmediğimizi söylersek daha doğru söylemiş oluruz.
Endüstriyel reklam sektöründe LED teknolojisinin kullanım alanlarının hızla yaygınlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Çin’in bu konuda bizden 5 yıl daha ileride olduğunu söyleyebilirim. Biz ise iki yıl öncesinde bu teknolojiyle tanıştık. Fakat bu sektör ülkemizde birden hızlanmaya ve büyümeye başladı. Çünkü şu an Sign İstanbul Fuarı’nda da görmüş olduğunuz birçok dijital baskı ve grafik ürünlerin odak noktası gittikçe LED teknolojisine dönüşmekte. Fuarda da yaygın olarak görüyoruz ki, bu tip ürünlere ilgi çok büyük. Yani kısacası reklamcılığın geleceğinin bu doğrultuda ilerleyeceğini sezerek biz de bu sektöre adım atmış olduk.
Ledsun Led Teknoloji geçen yıl (2014) olduğu gibi bu yılda  Ledsun ve Cai Liang markalı  led ekran, led tabela, led panel, led adaptör, led kasa  ve led kontrol kartları gibi  ürünlerini yurt içi ve yurt dışı, sektörün önde gelen fuarlarında tanıtmaya devam edecektir.

Ledsun Led Teknoloji

Yukarı

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine.

I am so happy, my dear friend, so absorbed in the exquisite sense of mere tranquil existence, that I neglect my talents. I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

When, while the lovely valley teems with vapour around me, and the meridian sun strikes the upper surface of the impenetrable foliage of my trees, and but a few stray gleams steal into the inner sanctuary, I throw myself down among the tall grass by the trickling stream; and, as I lie close to the earth, a thousand unknown plants are noticed by me: when I hear the buzz of the little world among the stalks, and grow familiar with the countless indescribable forms of the insects and flies, then I feel the presence of the Almighty, who formed us in his own image.

Duis dictum tristique lacus, id placerat dolor lobortis sed. In nulla lorem, accumsan sed mollis eu, dapibus non sapien. Curabitur eu adipiscing ipsum. Mauris ut dui turpis, vel iaculis est. Morbi molestie fermentum sem quis ultricies. Mauris ac lacinia sapien. Fusce ut enim libero, vitae venenatis arcu. Cras viverra, libero a fringilla gravida, dolor enim cursus turpis, id sodales sem justo sit amet lectus. Fusce ut arcu eu metus lacinia commodo. Proin cursus ornare turpis, et faucibus ipsum egestas ut. Maecenas aliquam suscipit ante non consectetur. Etiam quis metus a dolor vehicula scelerisque.

Nam elementum consequat bibendum. Suspendisse id semper odio. Sed nec leo vel ligula cursus aliquet a nec nulla. Sed eu nulla quam. Etiam quis est ut sapien volutpat vulputate. Cras in purus quis sapien aliquam viverra et volutpat ligula. Vestibulum condimentum ultricies pharetra. Etiam dapibus cursus ligula quis iaculis. Mauris pellentesque dui quis mi fermentum elementum sodales libero consequat. Duis eu elit et dui varius bibendum. Sed interdum nisl in ante sollicitudin id facilisis tortor ullamcorper. Etiam scelerisque leo vel elit venenatis nec condimentum ipsum molestie. In hac habitasse platea dictumst. Sed quis nulla et nibh aliquam cursus vitae quis enim. Maecenas eget risus turpis.