CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

LED EKRANLAR

Led Ekran Şartname Örneği:

LED EKRAN ŞARTNAME

MADDE 1- İŞİN KONUSU
1.1. İdaremiz ilan, duyuru ve benzeri görsel sunumlarında kullanılmak üzere LED Ekran Mesaj Sistemi kurulum dahil çalışır halde satın alınması ve montajı işidir.

MADDE 2- TEKNİK ÖZELLİKLER (8 mm LED Ekran)
2.1. LED Ekranın eni 2304 mm, boyu 1728 mm olmalıdır. (Yaklaşık 3,98 m²)
2.2. Her bir piksel 1 kırmızı, 1 mavi, 1 yeşil olmak üzere 3 in 1 SMD LED' den oluşmalıdır.
2.3. Fiziksel piksel aralığı en fazla 8 mm olmalıdır.
2.4. Birim alana düşen LED sayısı en az 15.625 SMD LED / m² olacaktır.
2.5. Birim alana düşen pixel sayısı en az 15.625 piksel/ m² olacaktır.

MADDE 3- GENEL ŞARTLAR
3.1. Sistem ve donanımın tüm üniteleri yeni, ambalajında ve kullanılmamış olacaktır.
3.2. Ürünlerde internet bağlantısı idare tarafından sağlanacaktır.
3.3. Kullanılacak Bilgisayar işletim sistemi lisanslı ve Türkçe olmalıdır. İşletim sistemi kurulumu ve güncellemeler yüklenici firmaya aittir.
3.4. LED Ekran Orijinal ürün olmalıdır.
3.5. LED ekranın yenileme Frekansı en az 300 Hz olmalıdır.
3.6. LED ekran ile kontrol odası arasında iletişim internet üzerinden sağlanacaktır.
3.7. Kullanılan LED'lerin ömürleri minimum 100.000 saat olmalıdır.
3.8. LED ekran çalışma sıcaklık aralığı -20 °C / +60 °C olmalıdır.
3.9. LED ekran % 0-95 nem oranında çalışabilme özelliğine sahip olmalıdır.
3.10. LED ekranın ışık ayarı, ortam ışığına göre elle veya otomatik olarak yapılabilmelidir.
3.11. LED lerin yaydığı ışıkların dalga boyları en az; kırmızı 626 nm, yeşil 525 nm, mavi 475 nm (tümü için +/- 5%) olmalıdır.
3.12. Her bir pikselde, renkten bağımsız olarak piksel ayarlama (pixel shading) metoduyla en az 256 seviyede parlaklık ayarı yapılmalıdır.
3.13. LED Ekranın bütün dış yüzeyi, modüllerin ön yüzü tüm hava şartlarına karşı IP65 standardında izole edilmiş olacaktır.
3.14. LED ekran ile birlikte, LED ekranın çalıştırılması için gerekli olan kontrol cihazı, bilgisayarı ile yazılımlarını ve şartname’de belirtilen özelliklerdeki diğer cihazlar (sistemin tümünün sorunsuz çalışabilmesi için gerekli tüm aksesuar, bağlantı aparatları ve diğer kablolama işlemleri) yüklenici firma tarafından yapılacaktır.
3.15. LED ekran bakım onarım kolaylığı olması bakımından modüllerden oluşacak ve bu modüller de üzerinde LED’lerin monteli olduğu elektronik kart panellerinden oluşacaktır. Modüllerden oluşmayan ve mekanik taşıyıcı sisteme elektronik kartların direk monte edilmesiyle oluşturulan türdeki basit mekanik taşıyıcı sisteme sahip ekranlar kesinlikle idare tarafından kabul edilmeyecektir.
3.16. LED ekranla birlikte verilecek bilgisayar ve monitörün özellikleri iş bu teknik şartname eki olan Ek-1’de belirtilen özelliklere sahip olacaktır.
3.18. Video Board tek yönlü olmalıdır.
3.19. Video Board göstergesi LED teknolojisiyle üretilmiş olmalıdır.
3.20. Video Board’ un Giriş Sinyali HDMI, NTSC, PAL, S-VİDEO ve VGA standartlarına uygun olmalıdır.
3.21. Video Board, kontrol odasında bulunan bilgisayar veya bilgisayarlar ve Video Board kontrol yazılımı tarafından yönetilecektir.
3.22. Video Boardda İdare tarafından belirlenecek video gösterileri, text bilgiler, reklamlar, her türlü görsel bilgiler ve yayınlar, saat gibi özellikler de gösterilecektir.
3.23. Video Board’da karakter jeneratörü bulunmalı, Windows tarafından desteklenen bütün dil ve alfabelerde çeşitli ekranlar oluşturulabilmeli ve gösterilebilmelidir.
3.24. Görme açısı yatayda en az 120° (%50 parlaklıkta) olmalıdır.
3.25. Görme açısı düşeyde en az 120° (%50 parlaklıkta) olmalıdır.
3.26. Güç tüketimi en fazla 650 W/m² olmalıdır.
3.27. Güç beslemesi 110-260 VAC, 50/60 Hz olmalıdır. Ekran totemlerinin içinde elektrik kalitesi için 4 KVA UPS olmalıdır.
3.28. Ekranın ışıma gücü en az 6.000 cd/m² olacaktır.
3.29. Ekranın koyu renkli bölgelerinde özellikle günün karanlık saatlerinde oluşan renk sıvanması ve renk konturlaşmasını önleyici teknik özellik bulunacaktır. Bu özellik her bir renk için (R, G, B) en az 16 bit derinlikte olacaktır.
3.30. Ekranı oluşturan paneller arasındaki enerji bağlantı kabloları CE / TSE belgeli ve işaretli olmalı, kilitli bir mekanizma ile basit ve güvenli bir şekilde takılıp kilitlenmeli, herhangi bir acil durumda tek bir hareketle basitçe panelin enerjisi kesilebilir yapıda olmalıdır.
3.31. Modül boyutları 256 x 128 mm olacaktır.
3.32. Ekran kontrol sistemi kolay kullanım için, ekranı oluşturan panellerin otomatik konfigürasyonunu desteklemelidir. Yani, panellerden herhangi biri çıkarılıp yenisi takıldığında veya panel kontrol kartları yenisi ile değiştirildiğinde herhangi bir konfigürasyona gerek kalmadan sistem çalışmaya devam edebilmeli ve tak çalıştır yapıda olmalıdır.
3.33. PC tarafında çalışacak olan ekran kontrol kartı ile ekran arasında arada herhangi bir ek aparat olmaksızın doğrudan PC’nin HDMI bağlantı portu üzerinden veri transferi yapılabilmelidir.
3.34. LED ekranla birlikte verilecek Bilgisayarın özellikleri iş bu teknik şartname eki olan Ek-1’de belirtilen özelliklere sahip olacaktır.
3.35. LED ekran ve ekipmanlarının yanı sıra teklif edilen ürünleri destekleyen yazılım programı da teklif içerisinde yer almalıdır. Teklif edilen yazılım programı iş bu teknik şartname eki olan EK-2 ‘de belirtilen teknik özellikleri desteklemelidir.
3.36. LED ekranlar hem kasa içindeki kontrol ünitesinden hem de merkezi kontrol ünitesinden canlı yayın yada dışarıdan bağlanacak kamera görüntüleri ile uyumlu olmalıdır.
3.37. LED ekranda oynatılacak film yada canlı yayın gösterimi sırasında ekran kumanda ünitelerine dışarıdan ses sistemi bağlanabilmelidir.
3.38. LED ekranda idarenin yapacağı organizasyonlar kapsamında kurulacak reji sistemine bağlanarak konser ve protokol konuşma görüntüleri aktarabilecek özellikte olmalıdır.
3.39. LED ekranda kullanılacak LED lerin kalitesi gün içerisinde her zaman görülebilecek kalitede olacaktır.

 
MADDE 4- GARANTİ, BAKIM, ONARIM KOŞULLARI
4.1. Yukarıda açıklamaları yapılan konfigürasyon minimumdur. Üst modeller (Hız, kapasite, çözünürlük vb.) aynı fiyatta tercih sebebidir.
4.2. Teklif edilen Bilgisayar orijinal olmalı, toplama (OEM) parçalardan oluşmamalıdır.
4.3. Bilgisayarın recovery cd’si olmalı, ürün ile birlikte verilmelidir. Recovery cd si yoksa bilgisayarda bu özellik bulunmalıdır. (Bu işlem bilgisayarı ilk orijinal kurulum haline getirebilmelidir.)
4.4. LED ekran, bilgisayar ve monitörün fabrikasyon hatalarına ve arızaya karşı, yerinde 2 (İki) yıl süre ile garantili olmalıdır.
4.5. Şartnamede belirtilmemiş olup da teklif edilen donanım birimlerinin sorunsuz çalışabilmesi için gerekli tüm kablo ve diğer donanımlar firma tarafından ücretsiz karşılanacaktır.
4.6. Enerji temini idare tarafından gerçekleştirilecektir. İdarenin gösterdiği enerji kaynağına cihazların bağlanması için yapılacak her türlü kablolama ve enerjinin getirilmesi yükleniciye ait olacaktır.
4.7. Garanti süresi içerisinde meydana gelebilecek bütün arızalar yüklenici tarafından giderilecek, değiştirilmesi gerekli bütün parçalar yüklenici tarafında temin edilecek, bakım-onarım, işçilik ve malzeme bedeli olarak hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Değiştirilen parça veya elemanların her türlü sigorta, nakliye, gümrük gibi diğer bütün işlem ve masrafları yükleniciye ait olacaktır.
4.8. Garanti süresi içerisinde meydana gelebilecek arızaların önemine göre yüklenici tarafından eğitilen Kuruluşumuz teknik elemanları arızaya müdahale edebilecektir. Bu durum garanti şartlarını etkilemeyecektir.
4.9.  Söz konusu sistem içinde meydana gelebilecek arızalara firmanın yetkili kıldığı elemanlarca müdahale edilecek, tamiri mümkün olmayan donanım (veya ekipman) yerine yeni donanım (veya ekipman) kullanılacaktır.
4.10. Üretici firma 10 yıl boyunca yedek parça bulundurma/sağlama garantisi verecektir.

 

MADDE 5- LED EKRAN KASASI GENEL ÖZELLİKLERİ
LED ekran Ölçüleri;
led ekran şartnamesi

 

5.1. Dış kenar çerçevesi için 60x60 mm ölçülerinde, en az 3 mm et kalınlığında profil (En az 10 boy Profil) kullanılmalıdır.
5.2. LED ekran panellerini taşımak için 40x40 mm ölçülerinde, 2 mm et kalınlığında profil (En az sekiz boy ) kullanılmalıdır.
5.3. LED ekran içerisinde arızaya müdahale montaj, demontaj işlemleri için yürüyüş yolu yapılmalıdır.
5.4. LED ekran arka kasa kapaması ve çerçevesi 4mm gümüş gri kompozit kaplama ve ekran arkasında reklam koyma alanı yapılacaktır.
5.5. LED ekran ön yüz çerçevesi 120 mm çerçeve kalınlığında 1 mm kesilmiş bükülmüş paslanmaz galvaniz sacdan ve elektro statik fırınlı boyalı olmalıdır. veya paslanmaz alüminyum kompozit malzemeden olmalıdır.
5.6. LED ekran karkası kesinlikle su veya yağmur suyu almamasına karşı izoleli olmalıdır.

5.7. LED ekran karkasının yerden yüksekliği 2m-4m olacaktır.
5.8. LED ekran karkasında kullanılacak malzeme cinsi statik ve mimari proje esaslarına göre idarenin onayı alınarak değişiklik gösterebilir.

 

MADDE 6- TESLİM ŞARTLARI
6.1. Teslim süresi 90 (doksan) takvim günüdür.
6.2. Sistemin kurulumu anahtar teslim olarak yüklenici tarafından yapılacaktır. Her türlü inşaat ve tesisat işi, düşey ve yatay montaj işleri, kırılan, dökülen, sökülen parça ve yerlerin eski haline getirilmesi, boyanması, yenilenmesi yüklenici firmanın sorumluluğundadır.
6.3. LED ekran, bilgisayar ve monitöre ait donanımların CD ve aksesuarları orijinal olarak teslim edilecektir.
6.4. Önerilen tüm donanım ve yazılımlar firma tarafından ücretsiz olarak kurulacak ve çalışır vaziyette teslim edilecektir.
6.5. Sistemin elektrik panosu yüklenici tarafından hazırlanacak olup, her türlü bağlantı ve kablolama yine yüklenici tarafından sağlanacaktır.
6.6. Ekran arka yüzeyi idarenin uygun gördüğü renkte alüminyum kompozit levha ile kaplanacak olup, ses, su ve toz yalıtımlı olacaktır.
6.7. Yüklenici aşağıda sayılan belgeleri malın teslimi ve kabulünde idareye verecektir;
6.7.2. Yüklenici firmanın Satış Sonrası Hizmet yeterlilik Belgesi olmalıdır.
6.7.3. Her türlü malzemeye ait kullanım ve yardım kılavuzları teslim edilmelidir. İşletim sistemi için CD, kitapçık ve lisans sertifikası verilmelidir.
6.7.4. Yüklenici firmanın teklif edeceği tüm ürünler marka ve model olarak teknik şartnamede geçen özellikleri karşılamalıdır.
6.7.5. LED ekran, sözleşmenin yapıldığı yıl içerisinde imal edilmiş olacaktır.
6.7.6. Sistemin konstrüksiyon projesi, elektrik projesi, montaj öncesinde hazırlanarak idarenin onayına sunulacak ve idarenin onaylamadığı proje kesinlikle uygulanmayacaktır.

 

MADDE 7- EĞİTİM
7.1. Yüklenici tarafından idare personellerine (1 adet Elektrik/Elektronik Mühendis ve 1 adet Teknik Elemanına ) üretim tesislerinde, Bilgisayar kontrollü Led Ekran Mesaj sistemin donanımsal ve yazılımsal  kullanımıyla ilgili 2 iş günü süre ile teorik ve pratik eğitim sağlanacaktır.

    1. Pratik eğitim; Cihaz ayar/kalibrasyon, bakım/onarım, montaj vs. konularını içerecektir. Bakım/onarım ve kalibrasyon eğitimine yönelik gerekli test ve ölçü aletleri yüklenici tarafından sağlanacaktır.
    2. Üretim tesislerindeki eğitim, Muayene ve kabul işlemlerinden önce yapılacaktır.
    3. Eğitim ile ilgili tüm masraflar ( yol iaşe, ibate masrafları ile her türlü doküman, cihaz, araç, gereç ve kırtasiye temini, tercüman ve eğitim görevlisi ile ilgili masraflar vb. gibi.) yüklenici firmaya ait olacaktır.
    4. Eğitim programı ve eğitimin başlayacağı tarih 1 ay önceden yüklenici tarafından alternatifli tarihler belirtilerek yazılı olarak idareye bildirilecektir. Eğitim programı konuları ve süreleri idare tarafından onaylandıktan sonra nihai halini alacaktır.

...................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Yukarı

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine.

I am so happy, my dear friend, so absorbed in the exquisite sense of mere tranquil existence, that I neglect my talents. I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

When, while the lovely valley teems with vapour around me, and the meridian sun strikes the upper surface of the impenetrable foliage of my trees, and but a few stray gleams steal into the inner sanctuary, I throw myself down among the tall grass by the trickling stream; and, as I lie close to the earth, a thousand unknown plants are noticed by me: when I hear the buzz of the little world among the stalks, and grow familiar with the countless indescribable forms of the insects and flies, then I feel the presence of the Almighty, who formed us in his own image.

Duis dictum tristique lacus, id placerat dolor lobortis sed. In nulla lorem, accumsan sed mollis eu, dapibus non sapien. Curabitur eu adipiscing ipsum. Mauris ut dui turpis, vel iaculis est. Morbi molestie fermentum sem quis ultricies. Mauris ac lacinia sapien. Fusce ut enim libero, vitae venenatis arcu. Cras viverra, libero a fringilla gravida, dolor enim cursus turpis, id sodales sem justo sit amet lectus. Fusce ut arcu eu metus lacinia commodo. Proin cursus ornare turpis, et faucibus ipsum egestas ut. Maecenas aliquam suscipit ante non consectetur. Etiam quis metus a dolor vehicula scelerisque.

Nam elementum consequat bibendum. Suspendisse id semper odio. Sed nec leo vel ligula cursus aliquet a nec nulla. Sed eu nulla quam. Etiam quis est ut sapien volutpat vulputate. Cras in purus quis sapien aliquam viverra et volutpat ligula. Vestibulum condimentum ultricies pharetra. Etiam dapibus cursus ligula quis iaculis. Mauris pellentesque dui quis mi fermentum elementum sodales libero consequat. Duis eu elit et dui varius bibendum. Sed interdum nisl in ante sollicitudin id facilisis tortor ullamcorper. Etiam scelerisque leo vel elit venenatis nec condimentum ipsum molestie. In hac habitasse platea dictumst. Sed quis nulla et nibh aliquam cursus vitae quis enim. Maecenas eget risus turpis.